Szkoła Podstawowa Nr 9 im. Polskich Odkrywców

Previous slide
Next slide

Rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Teatralno – Recytatorskiego

Rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Teatralno-Recytatorskiego objętego honorowym patronatem prezydenta miasta 5 czerwca 2023r.

Dzisiaj odbyła się uroczysta gala wręczania nagród zdobytych przez uczniów klas 1-3 powiatu głogowskiego w Powiatowym Konkursie Teatralno-Recytatorskim „Przygody w wierszach Małgorzaty Strzałkowskiej”. Główną ideą tego konkursu jest promowanie wśród dzieci najważniejszych ludzkich wartości, takich jak przyjaźń, prawda , wolność , uczciwość, lojalność, umiłowanie pokoju, szanowanie przyrody, świata roślin i zwierząt.

Pragniemy z całego serca wyposażyć młodych czytelników utworów pani Małgorzaty Strzałkowskiej w narzędzia pozwalające im skutecznie radzić sobie w wielu niełatwych sytuacjach życiowych, rozwijać empatię, wrażliwość i odpowiedzialność.

Do konkursu przystąpiły: Szkoła Podstawowa Nr 2, Nr 3, Nr 6, Nr 8, Nr 9, Nr 12, Nr 14, Szkoła Podstawowa w Jerzmanowej, Przedmościu, Jaczowie, Serbach.

W tegorocznej edycji do komisji konkursowej zaprosiliśmy autorkę wierszy panią Małgorzatę Strzałkowską oraz pana Bartka Adamczaka dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury, panią Izabelę Owczarek dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej i pana Michała Wnuka kierownika Teatru Głogowskiego.

W kategorii klas pierwszych:

  • 1 miejsce – Julia Orzechowska uczennica SP 9;
  • 2 miejsce – Nel Palczak uczennica SP 3;
  • 3 miejsce – Oliwia Kamińska uczennica SP 12.

Jury przyznało wyróżnienie dla Jana Jaworskiego ucznia SP z Przedmościa.

W kategorii klas drugich:

  • 1 miejsce – Franciszek Boniecki uczeń SP 3;
  • 2 miejsce – Milena Rzepska uczennica SP 8;
  • 3 miejsce – Kalina Barna uczennica SP 9.

Jury przyznało wyróżnienie, które otrzymała Emilia Zgiep ze SP w Jerzmanowej.

W kategorii klas trzecich:

  • 1 miejsce – Marcin Zaorski uczeń SP 14;
  • 2 miejsce – Dawid Szyc uczeń SP 2;
  • 3 miejsce – Ismena Buganik uczennica SP 8.

Ponadto jury przyznało aż trzy wyróżnienia dla: Dominika Szmydyńskiego ze SP 3, Hanny Hapke ze SP 12 oraz Kornelii Majchrzyckiej ze SP 9.

Wszystkim zwycięzcom, wyróżnionym oraz biorącym udział w naszym konkursie składamy serdeczne gratulacje i już zapraszamy do następnej edycji, która odbędzie się w przyszłym roku.

Składamy gorące podziękowania wszystkim sponsorom: panu Prezydentowi Rafaelowi Rokaszewiczowi za ufundowanie pucharów oraz nagród książkowych, panu Piotrowi Miselis prezesowi Pływalni Chrobry za ufundowanie biletów wejściówek na pływalnię Chrobry, O.K Park Rodzinnemu Centrum Rekreacyjno-Sportowemu za ufundowanie wejściówek, Multikinu Głogów za ufundowanie biletów do kina, Wydawnictwu „Czarna Owca” oraz „Media Rodzina” za ufundowanie licznych nagród w postaci książek pani Małgorzaty Strzałkowskiej, Wydawnictwu WSiP za obfitość przeróżnych nagród w postaci książek, pomocy dydaktycznych, zabawek, słowników i wielu innych, Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej Nr 9 za wsparcie finansowe. Wszystkim sponsorom jeszcze raz bardzo dziękujemy. Wasze wsparcie uświetniło nasz konkurs i sprawiło wiele radości dzieciom biorącym udział w naszym konkursie.

Dziękujemy także pani Małgorzacie Strzałkowskiej za zaangażowanie w nasz konkurs, oceny wystąpień oraz piękne dedykacje z autografem dla dzieci.

Data publikacji / zmiany