Niebieskie Igrzyska w SP9 💙

Przez cały kwiecień w naszej szkole przeprowadzanych jest szereg działań mających na celu zwiększenie świadomości uczniów o autyzmie. Oprócz rozmieszczonych w różnych częściach szkoły gazetek tematycznych, odbywały się także warsztaty, podczas których prowadzące przybliżały uczniom zagadnienia związane z autyzmem. Korzystając z gogli VR, które szkoła pozyskała w ramach programu „Laboratoria Przyszłości” uczestnicy obejrzeli film „Mój pierwszy dzień w pracy” fundacji SYNAPSIS. Dzięki niemu mogli zobaczyć jak na co dzień funkcjonuje osoba ze spektrum autyzmu.

Niebieskie Igrzyska 2024 za Nami! 🏆🩵🏆

Dodatkowo w dniu 23 kwietnia uczniowie klas I-III oraz oddziały przedszkolne z PP nr 5 wspólnie uczestniczyli w zabawach sportowych i kreatywnych, integrując się na rzecz obchodów Światowego Dnia Świadomości Ąutyzmu oraz Światowego Miesiąca Wiedzy Na Temat Autyzmu. Był tor przeszkód, kącik kreatywny, kącik relaksu, fotobudka… Było pięknie! 🥰 Uczniowie również doskonalili kompetencje cyfrowe z wykorzystaniem sprzętu audiowizualnego #LaboratoriumPrzyszłości. Nauczycielom udało się, tak samo dzielnie, jak im uczniom, pokonać sportowy tor przeszkód. Wszystkim gratulujemy! 👏🏻 Jesteście Wielcy! 👏🏻 Dziękujemy za udział w wydarzeniu Publicznemu Przedszkolu nr 5 w Głogowie 🫰.

Szczególnie serdecznie dziękujemy za ufundowanie nagród Klubowi Piłkarskiemu „Chrobry”. 🩵