Szkoła Podstawowa Nr 9 im. Polskich Odkrywców

Previous slide
Next slide

Narodowe Czytanie w naszej szkole już po raz dziesiąty!

Tradycyjnie we wrześniu Prezydent RP Andrzej Duda wspólnie z małżonką – panią Agatą Kornhauser – Dudą rozpoczyna akcję, czytając fragment wybranego utworu. W tym roku para prezydencka zaproponowała powieść E. Orzeszkowej „Nad Niemnem”.
Z tej okazji w naszej szkole odbyła się niezwykła uroczystość – wesele Elżuni Bohatyrowicz z Frankiem Jaśmontem. Zaproszeni do czytania goście zasiedli zatem przy wspólnym, weselnym stole. A byli to goście znamienici: zastępca Prezydenta Miasta Głogowa – p. Wojciech Borecki, p. Bartłomiej Adamczak – dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, p. Michał Wnuk- kierownik Teatru im. Andreasa Gryphiusa, p. Ryszard Gola-Sienkiewicz- przedstawiciel Związku Nauczycielstwa w Głogowie, p. Anna Kozak – dyrektor Przedszkola nr 5, p. Sekretarz Głogowskiej Rady Seniorów – Elżbieta Leszczyńska, p. Dorota Jewniewicz – podinspektor w Urzędzie Miasta w Głogowie, ks. Kanonik – Stanisław Brasse, przedstawiciele Rady Rodziców: p. Karolina Duchińska, p. Ryszard Szklarczuk, p. Bartosz Kubiak. Do grona czytających dorosłych dołączyli również uczniowie: z klasy 7b (Lila i Hania) i 7a (Daria, Paweł). W rolę prowadzącego znakomicie wcielił się Krzysztof Majorowski z klasy 6a. Wśród zaproszonych gości znaleźli się również nauczyciele i uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 8, 11 i 12. Cała uroczystość odbyła się na tle wspaniałej dekoracji pełnej kwiatów i ziół. Dziękujemy wszystkim przybyłym na spotkanie i zapraszamy już za rok.

Data publikacji / zmiany